Láska, Světlo, Naděje, Radost a Mír

Beran 21.3 - 20.4

ŽENA VE ZNAMENÍ BERANA

Osobnost a vlastnosti

S uplatněním ženského půvabu. Prochází-li se žena narozená ve znamení Berana po ulici, nikdo ji nepřehlédne. Vlastně ani není jasné proč, protože nemusí být nutně nápadná. Postavu může mít spíš silnou, bez oněch proslulých ženských křivek, umí však zdůraznit svůdné detaily oblečení. To, co má na sobě, možná ostatním příslušnicím jejího pohlaví připadá pro tento den zkrátka nemožné, naprosto nevhodné, ženě v Beranu to však vůbec nevadí. Ve své róbě se pohybuje sebevědomě a koketně. Téměř nepoužívá make-up, protože ví, že je ve své přirozenosti krásnější. Výrazné rysy ji charakterizují dostatečně. Ženu v Beranu lze stěží prokouknout, a snad právě to ji činí zajímavou a přitažlivou. Často působí poněkud chladně a zasněně nebo také nepřístupně. Muži někdy mívají dojem, jako by se o ně vůbec nezajímala. Mnohé ženy v Beranu dokážou být náladové, nedůtklivé a nevypočitatelné, jiné jsou zase tiché a zdrženlivější, dávají přednost klidu před hádkami, a proto je třeba tyto dva druhy Beranů rozlišovat. V podstatě je však žena narozená v tomto znamení bezstarostná a jde neohroženě za novým a neznámým. Vzbudí-li něco její zvědavost, stává se dokonce šíleně odvážná, občas jí bohužel vypoví rozum.

Ve volném čase se žena v Beranu ráda pohybuje ve volné přírodě, nikoli ovšem že by v potu tváře joggovala. Dává přednost klidnějšímu pohybu. Miluje dlouhé procházky za větru i špatného počasí, ráda plave v horských jezerech obklopených lesy nebo se kochá krajinou při jízdě na koni.

V profesionálním životě potřebuje pocit, že má dobrou pozici a že plní pokud možno odpovědné úkoly. Hodně toho unese, má mnoho energie a proti troše stresu nic nenamítá. Pracuje jako sekretářka, ve zdravotnictví nebo se zabývá módou. Je pro ni důležité vydělávat dost peněz, aby si mohla dovolit žít na úrovni. Je totiž zaměřena materiálně. Ráda se obklopuje drahými věcmi, od kuchyňského nádobí až po sportovní vůz pro dva, často také jen proto, aby mohla říkat, kolikto stálo.

Ve svých představách o lásce a vášni jsou ženy v Beranu opravdové romanticky. Nejraději by byly trvale zamilovány. Příjemné vzrušení, jež takové vášnivé dobývání s sebou nese, by mohlo trvat věčně. Když sedí proti svému obdivovateli, který je hýčká, při svíčkách, dobrém víně a jídle, jsou ve svém živlu. Žena v Beranu ráda sklízí poklony týkající se její postavy a ráda se nechává přemlouvat lichotkami. Muž, který jí poskytne obdiv a pocit, že je žádoucí, dosáhne u ní všeho. Nezapomínat na dárky! Mají stejnou cenu jako komplimenty. Dárky totiž dokážou ženám v Beranu rozbušit srdce, rozzářit oči, zahnat rozladěnost a učinit je vlídnými a tvárnými. Větší či menší pozornosti jako hedvábné prádlo, drahý parfém nebo noční košile, darované mimo narozeniny a Vánoce, nemusí mít nutně smysl, ale měly by být vzrušující a pokud možno nákladné. Dáma v Beranu, která například normálně spí nahá, bude předvádět drahé noční prádlo s opravdovou radostí. Přes dárky jsme se dostali k mužům.

Ženy v Beranu a muži, to je opravdu kapitola sama pro sebe. I ta nejlepší přítelkyně jim závidí, jak se jim neustále daří najít ctitele, který je bohatě obdarovává a hýčká. Když se žena v Beranu seznámí s mužem, nejdřív si s ním pohraje. Předvádí mu svou zářivou osobnost. Počíná si rozporuplně, nejdříve ho přitahuje, omotá si ho kolem prstu, aby ho v příští chvíli zase odmítla. Mluví impulzivně, jako by jí bylo jedno, co říká. Její neklid muže přivádí k šílenství, fascinuje ho, jenže co tím vlastně myslela? Rozhodně mu dává zabrat, a kdo jejímu tempu nestačí nebo reaguje těžkopádně, toho opouští zahalena do obláčku prachu, který za sebou zvířila.

MUŽ VE ZNAMENÍ BERANA

Osobnost a vlastnosti

Světák a útočník

Muž narozený v Beranu je v podstatě plný protikladů. Je ranní ptáče - nechce zaspat nejkrásnější chvíli dne,jíž je pro něj právě ráno - zpívá si při holení a energicky přistupuje k činu, u snídaně však zleniví. Nejraději si ji nechá přinést a plně ji vychutnává. Nenávidí zahálčivost, když však žvýká, popíjí kávu a čte noviny, zcela se tomu odevzdává a zdá se, že s ním nic nepohne. Navenek působí Beran perfektně, jeho byt je však učiněné provizorium. Po útulnosti ani stopy, hlavně že interiér slouží svému účelu. Kdyby šlo jen o něj, dokázal by žít i ve stanu - ovšem za podmínky, že by tam byla prostorná skříň na jeho garderobu. Vrací se z joggování nebo z fitness centra a narychlo zhltne hamburger.

Opravdu nelze tvrdit, že by se osaměle žijící Beran stravoval zdravě. Když mu chutná, spořádá jídlo vmžiku. Od jeho stravovacích zvyklostí lze odvodit paralely k jeho sexuálnímu životu. Beran má rád ostrá vydatná jídla, například steak na pepři, k tomu silné červené víno a potom espreso. Něco kořeněného a co se rychle sní, důležitý je efekt, požitek v koncentrované podobě. A ženy? Nejraději je konzumuje jako ten steak, rychle a bez velkých drátů, protože musí především uspokojit svou chuť, nic víc. Tyto okamžiky však mohou být i přes svou krátkost velkým požitkem.

V profesionálním životě se Beranově výkonnosti jen tak někdo nevyrovná. Je to vůdčí povaha. Proto se také pohybuje v horních šéfovských poschodích, v co možná komplikovaných a náročných funkcích a odvětvích, jako je manažer v ocelářském nebo chemickém průmyslu, případně předseda automobilového koncernu. Je zvyklý jít svou cestou, a je-li třeba, bez ohledu na kolegy. Nezachází s nimi také právě jemně, což vede k prudkým střetům na pracovišti. Díky svému rétorickému talentu se vyzná v tom, jak vlastní chyby shodit na jiné, a udělá to tak obratně, že i postižení jsou přesvědčeni, že má pravdu. Je tak sebejistý, že se sporů neleká. Nedělá si nic z toho, když je občas osobně napaden, kritiku si vyloží tak, že se ho už netýká. Není ovšem mstivý, a pokud někoho seřve, příští den už o tom neví. V důsledku svého postavení umí Beran vydělat mnoho peněz, ale neumí s nimi vždy dobře nakládat, protože jeho výstřednost vyžaduje vyšší rozpočet. Utrácet peníze je pro Berana také možností, jak předvádět svou moc. Beran, ať už je to obchodník, nebo intelektuál, většinou vystupuje nenucené a s nedbalou elegancí. Obléká se sportovně a vkusně, počíná si jako sebejistý světák.

Je to zajímavý muž, muž činu, plný aktivity a energie. V diskusích září svou rychlou chápavostí a bleskovým reagováním. Jeho reakce ostatně patří ve zvěrokruhu k nejrychlejším a mnohé to již vyvedlo z míry, protože umí slovo každého protivníka obrátit. Jeho výřečnost je nepřemožitelná, intelekt břitký a přesný. Občas ho přepadne agresivita, tu a tam má sklon k cholerickým výbuchům, avšak právě to zřejmě některé ženy v jeho okolí fascinuje. Tento muž totiž vyzařuje sexualitu a umí toho dovedně využívat. Sedí-li Beran právě ve společnosti a nějaká žena upoutá jeho pozornost, nedá to hned na sobě znát. Dál se blýská svou rétorikou a imponuje světáctvím, a přitom onu ženu koutkem oka pozoruje.

KDO KE KOMU SE HODÍ, JAK A PROČ

 

Beran - Beran

Tu se setkávají dva, kteří přesně vědí, co chtějí, a jeden před druhým to umí báječně tajit. Při hře na vábení a odmítání, v napjaté atmosféře, která v obou stupňuje zvědavost, jsou herci par excellence. Setkají-li se žena a muž v Beranu, něco se děje, a nikoho by nemělo udivit, jestliže spolu ti dva po krátké době, poté co si vyměnili sotva pár slov, stráví noc. Ve vztahu dvou Beranů může být pěkně dusno, ale rozhodně to začíná vzrušivě a slibně. Nepotrvá však dlouho a jejich spřežení přistane tvrdě v realitě.

Jakkoli tato konstelace vypadá zajímavě, u takových dvou egoistů, jakými jsou Berani, se z ní nemůže vyvinout harmonický vztah. Zásadně přicházejí nejdříve vlastní požadavky, a to platí také o sexu. Oba partneři mají tendenci ujmout se vedení. Žena v Beranu dává přednost při souloži pozici nahoře, aby mohla ovládat svůj orgasmus, muž v Beranu však rozhodně není schopen přijmout podřízenou roli, neboť on svou rozkoš musí spojovat s pocitem dominance. Ani jeden z partnerů není ochoten ustoupit a svou pozici změnit. Také v déle trvajícím vztahu nebo v manželství jsou potíže již předem naprogramovány. Beran nemá odpor k nevěrám, což vede k neúprosným hádkám, neboť žárliví a panovační jsou ve znamení Berana muži i ženy. Přitom zde jde o čistě tělesné vjemy. Pár ve znamení Berana by se snad mohl shodnout, kdyby se oba partneři naučili akceptovat přání toho druhého a ta svá občas ponechat stranou.

 

Beran - Býk

Na Berana, který je rád impulzivní a spontánní, působí do jisté míry těžkopádné a uvážlivé Býkovo chování často obtížně a nudně. Beran chce jít rychle k věci, ale Býk pro něj nikdy nereaguje dost rychle. S jistou trpělivostí a zdrženlivostí může Beran Býka přivést k tomu, aby ho akceptoval jako dobyvatele a nechal se jím vést - a také svést. Právě ve styku s tímto znamením by měl Beran klidně popustit uzdu fantazii. Vyplatí se mu to, neboť Býk ho překvapí všemi stránkami umění milovat. V každém Býkovi totiž tkví vášnivý milenec (vášnivá milenka). Býk může zpočátku cele akceptovat i touhu po dominanci, která je Beranům vlastní, Beran to však nesmí přehánět, jinak to bude pro partnera v Býku, který je v podstatě senzitivní, příliš. Jestliže si Býk nakonec uvědomí vlastní přání nebo nabude dojmu, že je omezován, stane se tento vztah nepříjemným. Když se lidem v Býku něco nelíbí, nečekaně prudce vybuchnou a chtějí hlavou prorazit zeď. A jestliže jejich partner Beran nepovolí, začnou být navíc umínění a paličatí. Nejspíš to bude směřovat k tomu, že Beran pro takové chování neprojeví pochopení ani vstřícnost. Může se proto stát, že mu partner v Býku odmítá i sex, což je pro Berana rozhodně důvod k tomu, aby si ho hledal jinde.

Pokud pár Beran - Býk vydrží každodenní půtky, najdou je v této konstelaci řešení. Zejména kombinace žena v Beranu a muž v Býku má lepší vyhlídky. Býkův šarm ženu v Beranu poněkud obměkčí, a ona si přijde na své v sexu. Muž v Beranu by se však neměl domnívat, že ženě v Býku stačí, když jí poskytne finančně zajištěný život se vším pohodlím. Ona totiž chce lásku a pozornost, chce být hýčkána, a to denně. Beran si musí dobře rozvážit, zda je skutečně schopen její požadavky uspokojit, jinak mu žena v Býku zčistajasna uteče.

 

Beran - Blíženci

Vzrušující kombinace! Zde se našli dva opravdoví požitkáři. Objevování toho druhého se stává dobrodružtvím. Zatímco tajemné Beranovo počínání činí Blížence zvědavým, Beran se nechává okouzlit Blížencovým šarmem a nápaditostí. Ani jeden z nich nemá zábrany dokonale vychutnat sex, již v první společné noci bsi budou užívat až do úsvitu. Jestliže Beran a Blíženec jednou vzplanou, také jim to vydrží. Zvědavost a hravou zvídavost mají obě tato znamení společné. Možná budou ono „poprvé" oddalovat, aby udrželi napětí. Beran by dokonce mohl ovládnout svůj zvyk jít co nejrychleji k věci, neboť pokud jde o obratnost a šarm, je Blíženec prostě nepřekonatelný. Blíženec umí velice obratně skládat poklony. To je pro Berana samozřejmě učiněný balzám na jeho panovačnost. Beranův sklon zkoumat zase imponuje Blíženci, který se ve své zvídavosti rád nechává překvapit. Blížencova otevřenost a velkorysost se naopak líbí Beranovi, který se ve svých sexuálních požadavcích nepotřebuje omezovat. S tímto partnerem může Beran dospět do opravdových hlubin své vášně. Jeden druhému je zdrojem inspirace, spolu nalézají stále nové možnosti, jak dodat svému vztahu opravdový erotický říz.

Tomuto vztahu se daří tak dlouho, dokud Blíženec Berana vzrušuje, a ten mu zase poskytuje dostatek nových podnětů. Ale i Blížencova fantazie se jednou vyčerpá, Beran má naopak v delším vztahu tendenci k pohodlnosti, což zase nudí Blížence. Tak rychle je však netřeba vzdávat! Uzavřením manželství vzniká možnost, že se oba uklidní a docílí harmonie. Románek s Blížencem by měl Beran rozhodně zkusit, už proto, že to obohatí jeho erotický život. Pro trvalé partnerství se musí oba naučit trpělivosti, tento záměr však není bez vyhlídek.

 

Beran - Rak

Tato dvě znamení se k sobě vlastně vůbec nehodí, zvláštní však je, že mezi nimi existuje cosi jako erotická přitažlivost. Za určitých okolností může být tak silná, že se oba bez dlouhého přemýšlení a bez zábran vrhnou do milostného dobrodružství. Beran spatřuje v Rakovi citově smyslovou stránku, již sám postrádá, ale kterou současně potřebuje, aby mohl dominovat. Cítí, že má nad Rakem převahu, a zároveň obdivuje jeho šarm a inteligenci. V milostném poměru má sklon zcela se vydat a předvést partnerovi celý rejstřík svých erotických rafinovaností. Kdyby tento poměr trval déle, mohlo by se stát, že by se časem začalo nedostávat inspirace. Beran nejspíš až příliš pozdě zjistí, že jeho partner v Raku potřebuje více pozornosti a empatie, než on je schopen dát. Rak začne kritizovat jeho egoismus. To se Beranovi samozřejmě nijak nelíbí, nehledě na to, že mu Rakovo citové založení a jeho vnímavost nevyhovují. Rak nesplňuje vše, oč Beranova potřeba experimentovat usiluje.

Ve vztahu Beran - Rak se střetávají dva temperamenty, které se v sexu doplňují, ve starostech všedního dne si však mohou život vzájemně komplikovat. Beran žije okamžikem, je spontánní a často vůbec nepřemýšlí, co vlastně říká. Jeho slova mohou citlivého partnera v Raku hluboce zranit, třebaže to tak možná vůbec nebylo míněno. Rak si však všechno pamatuje a navíc neodpouští. Nevrlého partnera ovšem Beran nemůže potřebovat, a proto se raději vydává za dalším dobrodružstvím. Ve vztahu Beran - Rak je především důležité, aby zůstal eroticky vzrušující. Musí to jiskřit jako první den. Tak mohou ti dva docílit harmonie, která jim pomůže přehlédnout chyby toho druhého a v denním životě snáze dosahovat kompromisů.

 

Beran - Lev

Zde to dost silně jiskří již při prvním setkání. Beranova agresivita tuší ve Lvu rovnocenného protivníka a jejich otevřená a uchvacující sexualita si zcela odpovídají. Často to bývá Lev, kdo Beranovi naznačí zájem, pak ale musí Beran reagovat rychle a chopit se příležitosti - jinak se možná připraví o zajímavé sexuální dobrodružství.

Vztah Beran - Lev neustále provází mocenský boj, a pokud vzplane v posteli, dopřeje oběma partnerům zajímavé chvíle. Sex probíhá volně a bez komplikací. Lev naláká Berana svou hravostí, ale pak už se všechno odehrává zcela podle Beranovy chuti: je to sex bez okolků, smyslný a animální, sex, při němž se oba postupně dostávají na vrchol rozkoše. Beran však nesmí vystavovat do popředí svůj egoismus a nesmí přehánět své vůdcovství, neboť Lvi se v žádném případě s podřízenou rolí nesmíří. V případě, že se Beran se Lvem o tuto roli podělí, upadnou oba často do extrému a vyžadují od druhého příliš mnoho. Holý sex bez citu je však na delší dobu pro oba partnery příliš. Ani v divokém vztahu mezi Beranem a Lvem nesmějí chybět komplimenty a vzájemná citovost. Problém této konstelace spočívá v tom, že Beran se jen nerad vzdává svého dominantního postavení. Lva používá jako vyslovený nástroj rozkoše, na to však Lev samozřejmě nechce být degradován, neboť je hrdý a potřebuje být uznáván. Také Lev je dominantní a na partnerovi toho žádá mnoho, což v Beranu může občas vyvolat strach ze selhání. Tento vztah začíná za plné rozkoše a smyslnosti, jakmile však první vlny touhy opadnou, dochází k neúprosnému boji o moc. Většinou to bývá Lev, cítící se Beranem omezovaný a šizený, který z toho vyvodí důsledky a prchne směrem za svobodou - pak ale navždy.

 

Beran - Panna

Beranova odvážnost a útočnost podněcuje fantazii zdrženlivéPanny, zatímco Berana přitahuje její takt, plachost a sebeovládání. Při prvním setkání Beran nemusí na Pannu nutně udělat dojem, což Berana přirozeně udiví - přesto ji však vzrušuje. Panna snad tuší jeho touhu po milostných projevech a tajné přání být ve dvou. Instinktivně ví, jak si Berana obtočit kolem prstu. Zařídí to šikovně, pohrává si s ním, ale umí si udržet nezbytný odstup, který Beran potřebuje. Beran se cítí volný a vůbec nepozoruje, že už zcela propadl jejímu vábivému zpěvu. V posteli ho nechá, aby si počínal, jak se mu líbí, to však patří k její taktice. Lichotí mu a vymámí na Beranovi dokonce i něžnůstky, až ho má tam, kde ho chce mít. Panna potřebuje předehru, aby se rozproudila. Jestliže se Beranovi podaří vcítit se do partnerčiných prožitků a zbavit ji zábran, objeví se u Panny její animální stránka, chuť na drsný sex. A to je pro Berana opravdová hostina! Musí však vědět, že tento požitek nemůže opakovat, kdykoli se mu zlíbí, neboť Panna se nenechá svést, když sama nemá chuť. Buď sex chce, nebo ne, a jestliže nechce, nic proti tomu Beran nezmůže. A právě to ho dokáže pěkně frustrovat.

Ve vztahu Beran - Panna bude mít partner v Beranu především pocit, že dále hraje svou dominantní roli, ale v podstatě je to Panna, která má v důsledku svého obratného počínání otěže v rukou. Běda však, jestliže na to Beran jednoho dne přijde! Jeho vášnivost bude okamžitě ta tam. Milostný vztah mezi oběma znameními může být velice obšťastňující, protože Panna na počátku vychází Beranovým přáním velice vstříc. Manželství však rozhodně nemá příliš naděje na dlouhé trvání. Panna kuje plány ve vší tichosti, a tak Beran nikdy pořádně neví, zda se její cíle kryjí s jeho záměry. Tento pocit nejistoty člověku narozenému v Beranu vadí, protože potřebuje vědět, na čem se svým partnerem je. Beran z toho pravděpodobně bude muset vyvodit důsledky.

 

Beran - Váhy

Zde se opět setkávají dva protiklady, které se nutně vzájemně nemusí přitahovat: agresivní Beran a Váhy toužící po vyrovnanosti a harmonii. Jestliže se k sobě přece jen přiblíží, zjistí, co je opravdu spojuje. Je to radost ze sexu, již zažívají oba. Jestliže se Beranovi podaří, aby svou nápaditostí strhl Váhy k spontánnosti, projeví se jejich nekonvenční stránka. S trochou trpělivosti a empatie dokáže Beran svést Váhy k tomu, aby s ním všechny jeho „hanebnosti" sdílely. Lidé narození ve Vahách potřebují partnera, který je uvede do tajů erotiky. A této úlohy se muž v Beranu určitě rád ujme. Váhy mají nadto sklon svého partnera idealizovat - a to je pro Berana toužícího po komplimentech a lichotkách to pravé. Pro Váhy ostatně nejsou erotika a sexualita na prvním místě. Váhy touží především po harmonickém vztahu, což s sebou nese nebezpečí, že dají partneru Beranovi, pokud prosazuje svůj nespoutaný temperament, brzy najevo rozčarování. Beran potřebuje napětí, sex a aktivitu, Váhy dávají tu a tam přednost útulnému večeru u televizoru nebo kultivované konverzaci, i když jinak mají rády společnost. Rozdílné povahy partnerů, jež vynikají hlavně při delším vztahu, musí nutně vést k tomu, že jsou oba nespokojení. Beran se však už dovede postarat, aby tělesná harmonie zůstala zachována, neboť ta je pro vztah velice důležitá.

 

Beran - Štír

Štír má s Beranem společnou aktivitu a vysoký potenciál fyzické energie. Oba jsou zvyklí rychle jednat, rozhodovat se a být nezávislí, oba jsou v neustálém neklidu a cosi nepřetržitě hledají. Pravděpodobnost, že vztah Beran - Štír přinese harmonii a vyrovnanost, je stejně velká jako možnost, že bude frustrující, a to především proto, že představy jednoho se většinou neshodují představami druhého. V eroticko-sexuálním ohledu má tato konstelace dobré předpoklady, neboť obě znamení jsou schopná neomezené vášnivosti. Jejich svobodomyslnost a přirozená zvídavost jim usnadňuje prozkoumat svého partnera od hlavy až k patě a rychle objeVit jeho erotogenní zóny. V erotickém životě Berana a Štíra asi nebude příliš mnoho něhy. V této konstelaci nejsou vyloučeny neobvyklé praktiky a sklony. Oba však s jistotou směřují k netušenému vyvrcholení. Štír musí pochopitelně hledat zálibu v Beranově dominanci, stane se tak ovšem jen vzácně. Také Štír má sklon ujímat se vedení. Má-li dostatečně vyhraněný smysl pro volnost a nezávislost, nebude ochoten nechat sebou manipulovat od svého partnera Berana ani v posteli. A protože sex a vášnivost jsou velmi důležité pro Berana stejně jako pro Štíra, mohou oba partneři tento společný rys vychutnávat i v delším vztahu, jestliže se jejich sexuální přání kryjí. Častějším sporům v každodenním životě by se však měli vyhýbat oba, neboť společné radosti pak rychle ustupují do pozadí a život ve dvou je vystaven zatěžkávací zkoušce.

 

Beran - Střelec

Střelec má sklon k trudnomyslnosti a pesimismu, a to rozhodně nebude Berana přitahovat za každou cenu. Je však možné, že se Střelec nechá nakazit Beranovou lehkostí a dobrou náladou, a to pak bezpochyby oba najdou dost látky na zajímavé povídání. Beran se samozřejmě nesmí dopustit takové chyby, aby dal najevo, že Střelcovy trudnomyslné okamžiky pokládá za slabost. Nemá tu ani lehkou hru, ani snadnou kořist, neboť Střelec je bojovná nátura a také ví, co chce. Nespokojenost v něm vyvolává jen to, že dosud ze svých přání tak málo uskutečnil. Jestliže to Beran pochopí, vyplatí se mu, aby se partnerem v tomto znamení zabýval trochu víc. Beran dokáže svým nekomplikovaným způsobem dovést Střelce tak daleko, že v něm rozvine hravější postoj k sexu. Možná se mu dokonce podaří z chabého plamínku, který ve Střelci blikotá, roznítit erotický ohňostroj. To, čím se totiž Střelec projevuje negativně, není často nic jiného než jeho sexuální nevyrovnanost nebo - a to se také může stát - častější střídání partnerů, což Střelec potřebuje, aby si tak potvrdil svou nezávislost. Beran se pak může těšit na příjemné chvíle erotiky, neboť bude mít ve Střelci oddaného partnera. V delším vztahu se však do popředí dostanou konflikty, protože obě znamení jsou svou povahou založena bojovně. Ve své potřebě volnosti rozhodně nesnášejí jakékoli omezování druhým. Ideální by bylo spojení bez závazných slibů a povinností, to se pak oba cítí volněji. Po hádce přichází mnoho konstruktivních rozhovorů stejně jako spousta romantického usmiřování.

 

Beran - Kozoroh

Při hledání nových věcí může Kozoroh vyvolat Beranovu zvědavost, i když se temperament těch dvou zdá být rozdílný, neboť Kozoroh je spíš opatrný člověk a obejde se bez experimentů, které má rád Beran. Pokud by Kozorohova počáteční chladná rozvaha a zdrženlivost Berana přesto neodradila, potřebuje trpělivost, aby si získal jeho sympatie, neboť na Kozoroha normálně neudělá dojem nic a nikdo, tím spíše jestli si to vzal do hlavy. Vlákat tuto zdrženlivou bytost ještě týž večer do postele je nepravděpodobné, ledaže by Beran uplatnil veškerý svůj šarm, aby Kozoroh udělal výjimku. Pokud se však podaří probudit Kozorohův zájem, tento tvor začne být náhle aktivní. V posteli Beran zjistí, že Kozoroh vůbec není tak konzervativní a zdráhavý, za jakého ho pokládal. Okamžitě nastane fyzický kontakt, oba se bleskurychle svléknou, aby dali zelenou sexu, který může být divoký a opravdu drsný. Kozoroh dokáže být plný odevzdání, ale také velice aktivní a vyzývavý. Dává přednost určité technice, a tak řekne Beranovi přímo, co chce, na svých požadavcích však netrvá, neboť partnerovi v Kozorohu působí největší potěšení, když mají ze sexu stejný požitek oba. Beran má možnost jít s Kozorohem rozhodně do extrému, a sotva je schopen získat s někým vyšší stupeň uspokojení. Snad se dokonce může cítit přesycen, to si pak ovšem potřebuje od Kozoroha na delší čas odpočinout. Do každodenních mocenských zápasů s Kozorohem se Beran nesmí pouštět, neboť co do síly a vytrvalosti tu má rovnocenného partnera. S ním musí zacházet opatrněji a především ho musí tolerovat se všemi jeho vlastnostmi.

 

Beran - Vodnář

Beran a Vodnář se k sobě přibližují impulzivně a bez plachosti. Vodnářova nestálost Berana vzrušuje, chce tuto bytost pevně uchopit. Ale i kdyby byl Beran fascinován k nepříčetnosti, musí si při své dobyvačnosti počínat velmi opatrně a takticky, neboť Vodnář je snílek a citlivý člověk, který neví vždycky přesně, co chce. A právě tato nestálost zvídavého Berana provokuje. V sexu je Vodnář ochoten převzít pasivní roli. Beran tu může uplatnit celou škálu své - ve vůdčí úloze vyzkoušené - erotiky. To však neznamená, že erotický život této konstelace musí být jednostranný. K Beranově překvapení partner ve Vodnáři projeví co do praktik a pozic spoustu fantazie. Beran je tomu přirozeně přístupný, zvláště když tak objevuje nové cesty, jak dosáhnout vlastní rozkoše a uspokojení.

Vztah Beran - Vodnář může být za předpokladu nezbytného vzájemného pochopení rozmanitý a vynalézavý. Trvá-li déle, může se obohacovat mnoha zkušenostmi, z nichž bohužel některé nemusí být pozitivní, neboť oba jsou experty v oblasti nevěry. Beranova potřeba nových dobrodružství i Vodnářova nestálost mohou oba od sebe odehnat. Jestliže však tuto slabost překonají a pochopí, že se vlastně báječně doplňují, bude tento vztah pro oba partnery ziskem, pokud jde o jejich osobnost. Je to na nich koneckonců vidět, neboť na páru Beran - Vodnář je vždycky cosi tajemného a výstředního.

 

Beran - Ryby

Protože Beran hraje rád svou roli ochránce a hledá někoho, kdo se k němu hodí, nalézá zcela jistě pravého partnera mezi těmi, kteří se narodili ve znamení Ryb. Ryba je senzitivní a touží po bezpečí, a proto ji sebejistota, kterou vyzařuje Beran, fascinuje od samého počátku. Beran naopak intuitivně vycítí, že v Rybě nejspíš ulovil partnera nejen na jednu noc. Citlivá a vnímavá Ryba dává Beranovi mnoho už tím, že dokáže vyjít svému partnerovi vstříc. Beran cítí potřebu Rybu ochraňovat a vést ji po takzvaně správné - totiž své - cestě. V sexu je tomu podobně. Člověk narozený v Rybách se rád podřizuje a přizpůsobuje partnerovým požadavkům, a to je pro Berana ideální. S Rybou může Beran prožít mnoho svých erotických představ. S velkou pravděpodobností se budou dokonce shodovat s fantazií Ryby, takže tu může nastat sexuální soulad. Beran si vsak nesmí počínat příliš egoisticky, jinak erotická atmosféra zmizí a společná ložnice bude připomínat spíš vyschlý rybník, v němž uvázla zlatá rybka. Beran musí být ve svých slibech opatrný a musí se snažit nabídnout svému rybímu partnerovi víc než jen rutinu (zvlášť při sexu), jinak se Ryba stane v pravém smyslu slova němá a nezúčastněná. Cítí-li se jednou dotčená, jen zřídkakdy udělá první krok sama.

Možná se v Beranu právě tváří v tvář Rybě objeví velice mnoho vnímavosti. Pak tato konstelace slibuje štěstí a harmonii na dlouhou dobu.

 

Kontakt

Moji andělé

mojiandele@seznam.cz

MILENA

číslo účtu : 9478776001 / 5500

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode