Láska, Světlo, Naděje, Radost a Mír

Meditace prožití oranžové s karneolem

Téma: Hluboká radost ze života, opouštění

(Pokud se nevyznáte v léčení kamením, nejdříve vám nabízím krátké
vysvětlení ke karneolu: Karneol je oranžový kámen, přiřazený 2., sakrální
čakře. Kromě jiného představuje hlubokou radost ze života. Pokud
máte nějaký karneol doma, můžete ho využít jako pomůcky k meditaci.)


Zavíráme oči a zhluboka dýcháme.
Vnímáme již jen sami sebe.
Všechny myšlenky necháváme plynout kolem - posíláme je dál.
Jsme jen sami se sebou.
Veškerou svou pozornost řídíme k dýchání.
Cítíme, jak se nadechujeme a vydechujeme,
Dech plyne sám, bez našeho přičinění.
Svou pozorností sledujeme následující dech.
Všímáme si toho, jak se zvedá náš hrudní koš, a zase klesá.
Nyní dýcháme ještě hlouběji v našem těle.
Dýcháme v oblasti našeho břicha.
Nyní svůj dech nasměrujeme do oblasti břicha a cítíme,
jak se s každým dechem zvedá břišní stěna, a pak klesá.
A vdýcháváme ještě hlouběji do našeho těla,
Do podbřišku.
Dýcháme v našem podbřišku, zcela klidně a rovnoměrně,
Nyní na svůj podbřišek položíme
V duchu svůj oranžový karneol.
Pokládáme ho na druhou čakru.
Na místě, kde leží karneol,
Cítíme lehké pulsování.
Jemná energie kamene se probouzí a šíří.
Energie čiré radosti ze života se šíří
Na naše břišní stěny.
Dovolujeme této energii plynout i naším tělem.
Jsme zaplaveni tou teplou a jemnou oranžovou energií
Karneolu.
Ne náhodou leží tento kámen nyní na našem těle.
Chce nám dát na cestu mnoho svých pozitivních vlastností.
Chvíli jdeme tiše,
Vnímáme jemnohmotné chvění.
Snad nám chce ten kámen něco říci, naslouchejme!
Jsme dokonale naplněni oranžovou barvou
A čistou radostí ze života.
A klidně opouštíme všechno,
Co nám brání v radosti ze života.
Všechno co nám brání s radostí procházet naším životem,
Halíme nyní
V myšlenkách do oranžové barvy a opouštíme.
Opouštíme.
S vědomím že se k tomuto kameni a této energii můžeme
Vrátit, kdykoli si budeme přát, se vracíme zpět.
Pomalu se navracíme do této místnosti.
Pomalu se vracíme.
Zhluboka se nadechneme a vydechneme a vnímáme,
Jak se dostáváme zpět do „tady a teď".
Vracíme se s veškerou svou pozorností a
Otvíráme oči s dechem,
Který je velmi příjemný.

Meditativní krátká cvičení s oranžovou

Oranžová: Cvičení 1


Cvičení, které můžete opakovat častěji. Nemělo by trvat déle než 10 minut. Intenzívně vás spojuje s oranžovou energií.
Sežeňte si dobře vyzrálý, středně velký pomeranč. Posadte se ke stolu a pomeranč položte před sebe. Pokud chcete, můžete si pustit trochu veselejší hudbu, ovšem jen tiše -jako zvukovou kulisu. Nyní se podívejte na pomeranč. Přibližte se k němu a podívejte se na něj velmi pozorně. Jaký má povrch? Vypadá drsně, měkce, jemně nebo lehce? Podívejte se, jak se póry řadí vedle pórů a chrání plod, měkoučký uvnitř. Pak se podívejte na jeho barvu. Sytá oranžová. Sytá oranžová, oranžová radosti ze života. Je plod stejnoměrně oranžový? Existují na něm světlejší nebo tmavší místa? Je na spodním nebo vrchním konci pomeranče ještě trochu zeleněl Oranžová představuje čistou radost ze života, zelená k ní poskytuje prostor. Nyní uchopte plod oběma rukama. Zcela opatrně. Vnímejte bříšky prstů jeho povrch. Vnímejte nyní oranžovou hmatem. Zavřete na chvilku oči a pokuste se vnímat svýma rukama její energii. Nyní je vám povrch pomeranče důvěrně známý. Začněte ho loupat. Odstraňte tužší ochrannou vrstvu, je na vás, jestli k tomu použijete nůž nebo prsty. Odstraňujte slupku kousek po kousku, dokud nebude pomeranč oloupaný celý. Nyní si prohlédněte jeho měkký, kulatý tvar. Zrál dlouho na slunci, aby nyní mohl ležet před vámi. Rozdělte pomeranč na jednotlivé dílky - sousta. Vezměte první kousek a přivoňte si. Cítíte tu sladkou, ovocnou vůni? Nyní vložte kousek do úst. Nekousejte do něj, prosím, hned. Prostě ho jen položte na jazyk. Ochutnejte tu sladkost života, radost ze života. S tímto vědomím snězte pomalu, kousek za kouskem, svůj pomeranč. Tím si doplníte oranžovou barvou díky stravě - tedy zvenčí dovnitř. Pokud se vám při tom vyplaví z podvědomí city, připusťte je. Zahalte negativní city do stejné barvy, kterou má váš pomeranč, do oranžové - barvy čisté radosti ze života. Myslím si, že jste asi ještě nikdy nejedli ovoce tímto způsobem, a tím jste nedopřáli energii čas a prostor, aby se rozvinula. Vnímám to vždycky znovu jako skvělou zkušenost, jak si vnést do každodenního života více smyslu. Provádějte toto cvičení vždy, když sevám bude chtít nebo pocítíte potřebu.

Oranžová: Cvičení 2


Cvičení, které je možné opakovat stále - kdykoli k tomu máte příležitost. Pozorujte zcela vědomě východ nebo západ slunce. Právě na jaře nebo na podzim je to zvláště působivé. Možná pak povrch země zahalí ještě lehká ranní mlha. A pak by si člověk myslel, že jsou východy a západy slunce zpravidla krásné jen na mořském břehu! Ale i ve vnitrozemí je toto přírodní představení dvakrát denně nanejvýš působivé. Samozřejmě je něco zcela zvláštního prožít východ slunce brzy ráno u moře, když slunce pomalu vystupuje z oceánu a je neustále silnější a jasnější. Zajedte se prostě jednou podívat na toto působivé představení. Nechte slunce působit na své tělo, ducha i svou duši. Pak se zcela vědomě pokuste přijmout jeho energii do svého nitra. Tu sytou oranžovou, tu radost ze života. Vnímejte jak je to zázračně prosté, bez hodnocení, bez agrese, jen v čiré radosti ze života. Učinil jsem zkušenost, že právě po vědomém sledování nádherného východu slunce probíhá den veseleji, snáze a vědoměji. Totéž platí pro večerní hodiny, po pozorování krásného západu slunce. Mohu každému jen doporučit, aby východ či západ slunce nesledoval jen očima, nýbrž zapojil i ostatní smysly a přijímal energii do svého nitra na všech úrovních.

Oranžová: Cvičení 3


Podívejte se do svého šatníku. Jistě tam najdete nějaký kousek oděvu v oranžové barvě. Nebo třeba s oranžovým vzorem. Sáhněte po něm a oblékněte si ho. Zůstaňte chvilku stát a vnímejte oranžovou na své pokožce. Co cítíte? Nyní se podívejte do zrcadla. Jaký pocit vás zaplavil? Jsou-li to jen málo pozitivní pocity, zahalte je v myšlenkách do barvy svého oděvu - do oranžové - a odešlete je pryč. Pokud jste našli oranžovou košili, halenku, tričko nebo svetr, vyzkoušejte k nim kalhoty nebo sukně v různých barvách. Je jedno, jakou barvu nyní mají vaše kalhoty či sukně, podívejte se, nebo lépe řečeno, pokuste se vycítit, jak se mohou změnit vibrace. Cítíte tu oranžovou horního dílu stejně jako předtím? Můžete tak hravě prozkoumat, jak může být různými barevnými kombinacemi ovlivněna vaše nálada. Navíc ovšem i to, jak se může takovým způsobem oranžová (stejně jako v ní obsažená radost ze života) ve vás smísit s ostatními energiemi, a jak ji mohou tyto další barvy ovlivnit. Udržování umění radosti ze života, příslušné této barvě, v nezměněném stavu, spočívá v jejím prohlubování a posilování. Nemůže pak tak snadno vnějšími vlivy kolísat nebo se změnit ve špatnou náladu, rozmrzelost nebo depresi. Tento druh práce s oranžovou jistě potřebuje trochu cviku. To však vytrénuje velmi silně vaši schopnost vnímání a nejen vůči barvám.

Tipy pro každodenní cvičení s oranžovou

Oranžová: Každodenní cvičení 1


Cvičení, které můžete praktikovat při chůzi. Je to možnost, jak využít času při dlouhých procházkách a při tom do svého nitra přijmout oranžovou barvu. Při chůzi krátce pohlédněte na nebe. Je zamračená, nebo je jasný den? I když slunce není vidět, víme, že tam je a září svými teplými paprsky přímo na zemi. Představte si při chůzi, jak oranžově zbarvený paprsek dorazil přímo k vám. I když může být zamračeno, paprsek si vás stejně najde. Je totiž schopen prozářit případné mraky. Cítíte to teplo oranžové, možná ten paprsek dokonce můžete vidět? Cítíte, jak vás zahaluje, vaše tělo, ducha i vaši duši. S tou oranžovou do vás proudí teplo, radost a činorodost. Zadržte ten pocit. Užívejte si ho v této chvíli. Naplňte se jím. Cvičení můžete kdykoli ukončit a kdykoli znovu začít, jakmile musíte jít opět někam pěšky a chcete smysluplně využít času.


Oranžová: Každodenní cvičení 2

 

Udělejte jednou pro sebe a svou rodinu něco zcela zvláštního. Prostřete k slavnostnímu nedělnímu jídlu stůl v oranžové barvě. Ubrus, ubrousky, svíce a možná i oranžovou kytici doprostřed stolu. Pokud chcete, můžete začlenit do pokrmů i mrkev, případně jako moučník pomerančovou zmrzlinu nebo ovocný salát s velkým podílem pomerančů. Nechte na sebe jídla. A jen tak mimochodem sledujte i reakci své rodiny. Dejte však pozor: Oranžová povzbuzuje chuť k jídlu. Nedávejte tedy příliš malé porce (to je jen vtip).


Oranžová: Každodenní cvičení 3


Možná máte možnost zajít se podívat na slunečnicové pole. Pokud není právě vhodné roční období, možná najdete v obchodě nějakou pohlednici s takovým kvetoucím polem, nebo, pokud ani to není možné, můžete stále ještě použít svou představivost. Nádherné, plně rozkvetlé slunečnicové pole. Znám kraje, v nichž je zřízeno zvláštní slunečnicové pole pro malou lidovou slavnost, s bludištěm, herním prostorem a podobně. Když jsem takovou slavnost navštívil, hned jsem si všiml, jak se zvyšuje nálada. Stejně jako já, byli i ostatní návštěvníci veselí a družní. Pokud stojíte před slunečnicovým polem, ať již ve skutečnosti, s pomocí pohlednice nebo své fantazii, učiňte jen několik kroků kupředu a nechte se zahalit tou rozkvetlou nádherou. Vnímejte tu žlutooranžovou energii, která se vás zde může dotknout. Nechte projevit pocit, který při tom vzniká. Je to pocit radosti ze života, veselí. A ve spojení se zelení stonků a listů nám navíc poskytuje prostor, prostor pro tuto radost ze života. Prostě to jednou vyzkoušejte - vyplatí se to. Přeji vám při tom mnoho radosti (ze života).

Z knihy Techniky léčení barvami Jiirgen Pfaff

 

 

Kontakt

Moji andělé

mojiandele@seznam.cz

MILENA

číslo účtu : 9478776001 / 5500

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode