Láska, Světlo, Naděje, Radost a Mír

Láska je slovo, které má tisíce podob, protože všechno je láska

Kristus mluvil o lásce, mnoho Mistrů mluvilo o lásce,
šířili lásku a zažívali lásku. Ale co je láska?

Je to slovo, které má tisíce podob, protože všechno je láska. Když vnímáte lásku všude, věc kterou vnímáte s láskou se změní v lásku. Dvě osoby, když potkají jedna druhou, mají rozdílné druhy lásky. Uvědomíme si jeden druhého a cítíme že tam něco je, potom ta láska roste. Stejně je to s mateřskou láskou k dětem. Pro dítě existuje láska mezi přáteli, ale úplnost lásky zůstává stále skryta.
Kolik přátel jste získali ve vašem životě? Kolik lidí jste ve vašem životě potkali? Stovky, možná tisíce. Potkali jste je a cítili propojení a pak se to rozplynulo. Přátelé také přicházejí a po nějaké době odcházejí. Když jste ve škole nebo na univerzitě, máme určité přátele se stejným cílem, kterým je studium. Máte určité přátele a pak zmizí a přenechají místo jiným přátelům. To je vše zahrnuto v lásce, která pochází od člověka, z něj samotného. 
Stejně tak na duchovní cestě, na cestě hledání, existuje jiný druh lásky, která se probouzí uvnitř vás, tato láska není o tom nechat ji jít, protože tato láska neustále roste.
Takže nastane otázka - 
můžeme skutečně milovat v této době tímto druhem lásky?
Ano, skutečně je to možné, protože tato láska je nepodmíněná láska kterou si v sobě nesete životem od dětství, dokud nedosáhnete svého cíle určení. Neustále tuto univerzální lásku v sobě opatrujete a to jestli milujete různými druhy lásky nebo univerzální láskou je dáno podle toho, jak ji necháte uvnitř vás vibrovat. Takže otázkou je, jak jsem řekl, je možné milovat? Ano, je možné milovat tímto druhem lásky. Abyste byli schopni ji nechat růst a probudit v sobě, musíte se nejprve naučit přijímat. Ale přijímat co? Je tolik věcí k přijetí. Když se podíváte kolem, všude se mluví o přijetí. Přijmout to, protože všichni říkají - tohle je správné nebo tamto je správné, ale to není o přijetí toho nebo tamtoho, je to o přijetí sebe. Pouze když přijmete sebe, probudíte tuto důvěru v sobě. Když máte v sobě tuto důvěru, tato láska bude víc a víc růst.
Ovšem že neříkám, že pochybnosti neporostou, ale to je místo, kde se budete učit kontrolovat pochybnosti kontrolováním pýchy. Je tu jedna věc, která může být překážkou na něčí cestě a to je duchovní pýcha. Když žijete ve vnějším světě, nemusíte se o nikoho starat. Děláte si svoje a lidé si dělají také svoje. Ale na duchovní cestě je často konkurence. Každý soupeří s každým, přemýšlejíc kdo je lepší. Je to jako když někdo je nějaký, tak já chci být také jako on. Ne, jste individuální a váš cíl, vaše dharma, se od jiných liší.
Často lidé říkají: „Swamiji, jsem na duchovní cestě, ale pracuji na tom a tom, jsem tak zaneprázdněn. Nemohu tam být!“ Ano, Bůh vás tam poslal, tak máte dělat své povinnosti a jestli si vybral přijít k vám takhle, přijde k vám. Probudí ve vás kosmickou lásku kdekoli jste, v momentě kdy to začnete přijímat. Přijměte sebe a pak kontrolujte tuto pýchu, protože tato pýcha pokaždé někoho zastaví.

Kontakt

Moji andělé

mojiandele@seznam.cz

MILENA

číslo účtu : 9478776001 / 5500

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode