Láska, Světlo, Naděje, Radost a Mír

Anděl minového pole

Během druhé světové války, když byla britská armáda v severní Africe, poslal roku 1943 jeden voják domů tento dopis:

Severní Afrika, Červenec 1943

Milá Elsie,

vím, že si o mě děláš starosti, ale myslím, že budu v pořádku. Zdá se, že tady na poušti na nás dohlíží strážný anděl. Já vím, nikdy jsem nebyl pobožný, ale včera jsem viděl něco, co změnilo můj názor.

Položili jsme v poušti minové pole, abychom zastavili postup německých tanků. Páskami jsme měli označit bezpečnou, klikatou cestu přes miny, ale než jsme to stačili udělat, začaly padat německé bomby. Museli jsme ustoupit do obranného postavení.

Za záchranným valem jsme našli mladého světlovlasého důstojníka. Byl bez přilby a hluboko v prsou měl zaraženou střepinu. Stál opřený o plot, mrtev. Chystali jsme se ho pohřbít, ale v tom k nám z minového pole dolehl zvuk motoru.

Podívali jsme se přes ochranný val a ten pohled nás ohromil. Přes minové pole k nám jel britský náklaďák. Mysleli jsme, že hned vyletí po povětří, ale náklaďák místo toho začal pomalu zatáčet doprava a doleva a našel bezpečnou cestu i bez značek!

Když k nám náklaďák konečně dojel, zeptal jsem se řidiče :"Jak jsi věděl, kudy máš jet?" "Pomohl mi jeden mladý, světlovlasý důstojník! " odpověděl. "Šel před autem a vedl mě."

Ustoupil jsem stranou, aby viděl mrtvolu opřenou u plotu. "Je to on?" zeptal jsem se. Řidič zbledl a málem omdlel. "Jo. To je on. Co tam dělá?"

"Dostal to před čtvrt hodinou, " řekl jsem. "Nemohl tě vést přes miny."

"Pak to musel být jeho duch," zašeptal řidič. Složil z náklaďáku výstroj a odjel. Už nikdy jsem ho neviděl.

Důstojníka jsme samozřejmě pohřbili, ale všichni máme takový divný pocit, že tam někde je a dává na nás pozor. Neboj se, Elsie, já vím, že se dostanu domů v pořádku.

Tvůj Bill

Z knihy Strašná Druhá světová válka od Terry Dearry

 

Obrázky na profil, obrázky na lide.cz

 

Kontakt

Moji andělé

mojiandele@seznam.cz

MILENA

číslo účtu : 9478776001 / 5500

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode