Láska, Světlo, Naděje, Radost a Mír

Jak komunikovat se svým vnitřním hlasem

zde je několik rad od Doreen Virtue

Psaní

Je metoda, jak komunikovat se svým vlastním nitrem. Já sama tuto metodu používám už dlouhá léta. Používám ji vždy, když jsem rozrušená a nevím si rady (což je stav, který je čas od času přirozený pro všechny lidské bytosti). Dávám přednost psaní na počítači, protože mi to dovoluje psát stejně rychle, jak plynou mé myšlenky. Druzí dávají přednost papíru a tužce, nebo psacímu stroji. Způsob není důležitý. Důležité je psaní samotné. Až vám příště bude zase mizerně, doporučuji vám, abyste své pocity sepsali. Začněte kdekoli chcete a netrapte se gramatikou ani interpunkčními znaménky. Podstatné je, aby mohly vaše emoce a myšlenky volně plynout. Proto je nutné, abyste vyloučili jakoukoli sebecenzuru.

Procházka o samotě

Naslouchejte zvuku svých kroků, dokud vás neuklidní, a pomohou se soustředit. Uvolnění také velmi pomáhá všímat si nádherných barev a zvuků přírody, která vás obklopuje. Když jsem uvolněná, mé tvůrčí myšlení je mnohem živější.

Ulehněte a ponořte se do svých snů

Když se ve spánku oddáváme snění, naše nevědomá mysl zpracovává události, problémy a myšlenky, s nimiž jsme se setkali během dne. Mysl, podobně jako počítač, všechny jednotlivosti třídí, a pak z nich vyvozuje závěry a dodává řešení. Řekněme, že váš kolega v zaměstnání se snaží bojkotovat práci, která vám byla svěřena. Vědomá mysl si kupříkladu varovných signálů vůbec nemusí všimnout. Avšak nevědomí je nejenže neustále ve střehu, ale je také spravedlivé. Vidí a všímá si mnoha detailů, které vědomé mysli uniknou. Proto by bylo v situaci, kterou jsme si popsali jako příklad, přirozené, kdyby se vám zdál o vašem kolegovi sen, který by vás na jeho špatné úmysly upozornil. Pokud nejste v kontaktu se svým vnitřním hlasem, pak se vás pokusí varovat vaše nevědomí, a to docela nahlas a jasně – prostřednictvím pořádné nočmůry. Váš kolega proti vám něco chystá, a možná také nechystá, ale vaše nevědomí registruje určité varovné signály, kterým vaše vědomá mysl nevěnuje pozornost. Proto se vás nevědomí snaží informovat cestou snů a nočních můr. Nejlepším způsobem, jak od svého nevědomí získat nějaké informace, je položit si těsné před usnutím otázku, na niž vás zajímá odpověď. Můžete si v duchu položit například otázku následujícího znění: „Mám si začít hledat novou práci?“ Během spánku vám vaše nevědomí odpoví. Odpověď však nemusí být úplné jasná. I když vám vaše nevědomí může odpovědět i zcela jednoznačné: „Ano, začni si hledat novou práci, ale nikomu o tom neříkej!“, nebo „Nejdříve vystuduj, a pak hledej novou práci! Sny a noční můry jsou alegorie či metafory. Vaše nevědomí nedává jasně formulované odpovědi. Odpovídá v symbolech. Pokud si okamžité po probuzení zvyknete projít si všechny sny, které se vám v noci zdály, dostanete dostatek informací, na základě kterých si budete moci na svou otázku odpovědět. Vykládat vlastní sny je velmi jednoduché. Jedná se o to, že člověk vlastně hledá důkazy pro odpovědi, které už v hloubi duše zná. Když takový důkaz prostřednictvím snu dostanete, tak to najednou ve vědomí „zaklapne“, a vy si jste najednou jistí, že TO je odpověď na vaši otázku. Danou otázku si před spaním položte třikrát. Mnoha lidem také pomůže, pokud si otázku napíší na kousek papíru a ten si položí pod polštář.

Meditace

Meditace není nic jiného než jiné slovo pro vyčištění myšlenek od starostí a jiných nepodstatných myšlenek, a soustředění se na podstatná témata. Pokud jste už dříve meditovali, považujte skutečnost, že o meditaci právě čtete, za výzvu k tomu, abyste meditovat znovu začali. A pokud jste meditaci dosud nezkusili, pak bych vám ji ráda doporučila. Aby byla meditace úspěšná, je třeba meditovat o samotě a nebo ve společnosti podobně smýšlejících lidí. Já osobně jsem bytostí vody, proto mi jde meditace nejlépe blízko vody – oceánu, jezera, nebo i ve sprše. Voda mě uklidňuje. Na jiné působí podobně zahrada, hory, poušť. Mnoha mým klientům vyhovuje, když si doma vyděčást prostoru, který je jen jejich. Někteří si v něm dokonce udělají něco jako vlastní oltář či svatyni. Každý potřebuje svůj vlastní kout, obzvlášť pak manželé, kteří sdílejí ložnici a nemají svůj pokoj. V takovém svém vlastním koutku se můžete nerušeně věnovat čtení, psaní, meditaci, nebo snění. Je-li u vás prostor problém, pak si dejte do nějakého klidného rohu stůl, aby vás nerušila televize ani telefon. Ozdobte si svůj koutek tak, aby vyjadřoval vaši osobnost a váš vkus. Nezapomeňte na květiny v květináči nebo ve váze. Na stole by neměl chybět papír na kreslení, oblíbené knihy nebo fotografie zobrazující vaše krásné chvilky. Vytvořit si takový vlastní kout je dalším ze způsobů, jak o sebe pečovat, čili jak se pomalu, ale jistě zbavit svých kil bolesti a vyměnit je za zdraví a štěstí.

z knih od Doreen Virtue

Kontakt

Moji andělé

mojiandele@seznam.cz

MILENA

číslo účtu : 9478776001 / 5500

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode