Láska, Světlo, Naděje, Radost a Mír

Bůh nemůže prohrát sám se sebou. 

To je vaše jistota

„ …Ale nemám strach,

neb všechno je otázkou vývoje a

vím, že nakonec stejně všechno dobře skončí. „

 

Bůh

Protože všichni jsme částmi Boha rozprsknutého do světa z určitého, nám možná ne zatím docela jasného, ale rozhodně záměrného důvodu. Přesto se nedá popřít, že Bůh už nám tento Smysl jasně vyjevil, černé na bílém a v tomto Jeho volání nás zpátky to nemůže nedopadnout dobře. Již není možné předstírat, že neslyšíme.

 

„Bůh nemůže prohrát sám se sebou. To je vaše jistota.“

 

Sedíš tady, posloucháš každé slovo. Hltáš pravdy, které se jeví být příliš krásné, než aby byly pravdami, a přitom už teď od nich nemůžeš odejít. Ne proto, že by snad slibovaly falešné slasti, život v iluzi a říkaly, že vše bude dobré bez tvé práce a přičinění. Ale proto, že se v tobě začíná rozprostírat mír. Takový, který je nezaměnitelný, který už dlouho hledáš a po kterém všichni toužíme, klid, který nemá nic společného s falešným ukolébáním založeném na třpytivých slibech. Cítíš, že toto by mohlo být ono. Stále ještě nemůžeš úplně uvěřit, ale už také nemůžeš odejít. Pak by si pocítil veliký neklid, který vychází z tvé Duše, která volá a křičí na tebe, aby ses nebál jít touto cestou. Protože ona vždy ví, který směr je ten pravý, a když najdeš způsob, jak ji slyšet, nesejdeš.

Ale přesto, jak víš, že máš pravdu? Jaký máš důkaz?

Nevím, ty se rozhodni, jestli to, co slyšíš, je Pravda. Proč ti to mám já dokazovat?

Abych tě poslouchal.

Takže mám vlastně udělat tvoji práci. Udělám pro tebe něco lepšího. Nechám rozhodnutí na tobě. Ale buď opatrný, protože budeš žít následky.

Co když nemám pravdu a ty mi uvěříš? Necháš se jen zmátnout bláznem s bujnou fantazií. A co když říkám pravdu a ty mi neuvěříš? Připravíš se o možnost ji poznat.

Proto přistupuj k dalším stránkám obezřetně – zůstaň věren svým názorům a zkušenostem, postojům a přesvědčením. Ale buď také odvážný – odvaha a síla ti dovolí vyjít ze zažitých tradic a překonat předsudky. Umožní ti následovat nové myšlenky, nezaleknout se jejich velikosti a vydat se na cestu prozření a poznání, jakkoli se to vymyká veškeré realitě, ve které si doposud žil.

Odvaha a síla ti dovolí uslyšet radostné volání tvé Duše, jakkoli si doposud pochyboval, že ji máš.

 

Zdroj: ROZVZPOMÍNÁNÍ - Helena Nebeská

https://gaia2010.sk/ Tento text je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem, pokud bude připojena celá tato poznámka včetně zdroje i s aktivními odkazy.

Kontakt

Moji andělé

mojiandele@seznam.cz

MILENA

číslo účtu : 9478776001 / 5500

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode