Láska, Světlo, Naděje, Radost a Mír

Ale právě teď nevím... OSHO

 

 Miluješ-li své děti, nedávej jim žádnou víru. Pomáhej jim tak, aby v nich vzrůstala důvěra. Když něco nevíš, nikdy dětem nelži, protože ony dříve nebo později lež odhalí- a když dítě pozná, že mu otec lhal, že učitel lhal, že kazatel lhal, všechny možnosti k důvěře jsou zničeny. Nemůže pochopit, lidé, které milovalo - milovalo totálně, protože děti milují totálně........

Nevinné dítě, absolutně na tobě závislé, a ty máš ty nervy ho oklamat, říkat věci, o kterých jednoho dne shledá, že jsi je nevěděl. Když se ptá na Boha, pakliže jsi opravdový otec, upřímný, čestný, měl bys říci : " Hledám, zatím jsem nenašel."
Dej svému dítěti touhu hledat, touhu pátrat. Pomáhej mu, aby pokročilo v jeho životní pouti a řekni: " Je možné, že to objevíš dříve než já. Potom na mne nezapomeň a pomoz mi také najít. Ale právě teď nevím."
Tvé dítě k tobě nikdy neztratí respekt, tvé dítě se pak nikdy nedostane do bodu, kdy by řeklo, že jsi k němu byl nečestný, že jsi lhal. A tvé dítě k tobě bude mít nesmírnou úctu, protože ty jsi z jeho nevinnosti, z jeho tázání, učinil hledání.
stvořil hledajícího, nikoli věřícího.

Kontakt

Moji andělé

mojiandele@seznam.cz

MILENA

číslo účtu : 9478776001 / 5500

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode