Láska, Světlo, Naděje, Radost a Mír

Volné termíny 2022

Termín k rezervaci 2022

4. 6. -  11. 6. 2022

2. 7   -  9. 7. 2022

30. 7. - 6. 8. 2022

pro přihlášku si pište :
 
hajkova.silvie@gmail.com
 
kontaktní osoba:  Silvie Hájková
 
tel. 731585127

Doprava: letecky , zpáteční letenka Praha- Hurghada -Praha + transfer z letiště v Hurghadě do přístavu a na konci pobytu zpět.

Program plavby:

1. den: Po příletu do Hurghady, vyplnění pobytové karty a zakoupení vstupních víz na letišti v Hurghadě nás přivíta na letišti zástupce pořádající společnosti Samara Cruise a následuje transfer velkým pohodlným autobusem do přístavu Hamatta. Během cesty zastavíme v motorestu k občerstvení. Po příjezdu do přístavu se nalodíme a ubytujeme v kajutách. Před vyplutím proběhne ještě jedno formální odbavení na lodi, kdy příslušný úředník zkontroluje naše cestovní doklady a počet osob na palubě a poté vyplouváme směr laguna Sataya.

 

2. - 5. den :Sataya Reef, nazívaný také Dolphin Reef. Rano náš kapitán zakotví v mělké laguně korálového útesu Sataya a můžeme vyrazit na naše první plavání s delfíny. Celou neděli a dny ostatní až do čtvrtečního rána budou probíhat v rytmu plavání s delfíny a volného, relaxačního programu, jehož průběh a náplň se bude snažit zpříjemnit i celá posádka jachty.

Delfín dlouholebý (Stenella longirostris) patří k nejobratnějším kytovcům a je proslulý svými

akrobatickými kousky ve vzduchu. Má štíhlý dlouhý zobák a nápadně vysokou hřbetní ploutev

trojúhelníkového tvaru. Skáče až tři metry nad hladinu, přitom různě prohýbá tělo, vlní se

nebo se otáčí kolem podélné osy až sedmkrát při jediném skoku.

Účast na kterékoliv části denního programu je dobrovolná a nepovinná. S ohledem na hlavní zaměření programu – tj. Plavání s volně žijícími delfíny, však pro vaši představu předkládáme obvyklý program dne stráveného v laguně Sataya:

Ráno vstáváme brzo, kdo nechce, nemusí. Nicméně je to nejlepší čas na plavání s delfíny. Takže kolem šesté - max. sedmé hodiny jedeme rychločluny mezi delfínky. Ti bývají brzo ráno na jižním cípu útesu, tedy kousek dál od kotvící lodě. Ráno mají nejvíc náladu si hrát a skákat a plavat s námi a navíc máme výhodu, že zde nejsou ještě žádné výletní lodě. Hodinu - dvě s nimi plaveme a pak se vracíme na loď, vzbudíme ty lenivce, kteří s  námi ráno nechtěli vstávat a jdeme všichni na snídani. Po snídani dáme chvilku odpočinek a jedeme za delfínky znova. V tuto dobu už se již přesunuli do poloviny laguny,plaveme opět s nimi cca. dvě hodiny a vracíme se na oběd. Po obědě už bývají delfíni hodně blízkonaší kotvící lodě, takže během odpoledních až podvečerních hodin se s nimi dá plavat blízko lodě,nebo je jen pozorovat z paluby naší jachty. Nicméně rychločluny jsou i tak k dispozici, pro případ, žedelfíni zůstanou dál od lodi.

Někdy se delfíni záhadně na pár hodin vytratí. Odplavou lovit, běžně loví v noci, ale stává se, že občas mají potřebu lovu také přes den a protože v laguně nejsou velké ryby, tak se celá skupina přesune do hlubší vody a po lovu se vrátí zpět.

V takovém případě většinou nezůstáváme sedět na lodi, ale přesuneme se šnorchlovat na korálový útes, který lagunu obklopuje a pozorujeme nádherné korály, pestré rybky a někdy i želvy.

S rychločluny můžeme zůstat v moři do západu slunce, ale i kdykoliv po západu slunce se dá plavat také vedle lodi. Rychločlun v noci s ohledem na naše bezpečí, ale také bezpečí a klid obyvatel laguny nepoužíváme.

Podvečery a večery trávíme vzájemným sdílením zážitků, popř. společnou meditací, jogou, cvičením, tancem atp.

Informace pro zájemce o přístrojové potápění:

Na lodi budou dva instruktoři potápění. Jedná se o potápění pro nepotápěče. Takže zájemci o potápění projdou nejdříve instruktáží a s instruktorem jdou za ruku pod vodu. Maximální hloubka ponoru u dospělého je kvůli bezpečnosti 5 metrů, u dětí pak max. 2 metry. V této hloubce nehrozí žádná nehoda typu potápěčských nehod z dekomprese.

6. den :Ve čtvrtek se s lagunou rozloučíme posledním ranním plaváním s delfíny a dopoledne odplujeme na ostrov Siyal v národním parku Wadi Gemal. Cesta na tento ostrův  bude trvat cca. 3 hodiny. Cestou budeme proplouvat oblastí národního parku Wadi Gemal mezi četnými ostrůvky s úžasnými mělčinami, kde se střídají všechny odstíny modré… Zde se budeme moci opět koupat a poležet si v teplém písku na pláži, nebo šnorchlovat podél nádherného korálu, který lemuje ostrůvek. Ostrůvek je pokrytý mangrovníkovým porostem, který je hnízdištem ptactva a mají zde svá hnízda také chránění Orlovci říční. Ke konci dne budeme moci pozorovat z ostrova nádherný západ slunce a četné skupinky dalších roztomilých obyvatel ostrova, poustevníčků a krabů. Náš poslední společný večer strávíme na pláži kolem ohně a můžeme bunovat, zpívat i tančit. V noci se přesouváme s lodi směr oblast Marsa Alam.

 

7. den : Ráno a přes poledne ješte budeme moci šnorchlovat na některém z krásných korálových útesů v oblasti Marsa Alam a později odpoledne vyrazíme směr přístav, kde si budeme moci v klidu zabalit a rozloučit s posádkou lodi. Po večeři nás čeká výlet do malebného městečka v Marsa Alam s obchůdky a kavárničkami v místním stylu, kde si můžete nakoupit různé suvenýry, koření, šátky ap., posedět u arabské kávy s vodní dýmkou v místní kavárničce a nebo se prostě jen pokochat procházkou tímto městečkem s velmi milou atmosférou.

8.den :  Na letiště k odletu se přesuneme v dopoledních  hodinách pohodlným  transferem

Program je pouze rámcový a může být pozměněn v závislosti možné změny času příletu-odletu na které si vyhrazhuje letecká spol.právo a nebo povětrnostních podmínek.

Ubytování : safari obytná loď – pobyt 7 nocí, dvoulůžkové kajuty s vlastním sprchovým koutem a WC. Elektrická energie na lodi funguje bez ohledu na to, že motor je vypnutý a loď kotví. Elektřinu obstarává generátor. Na lodi jsou generátory dva. Mechanik jejich provoz střídá. Vždy pracuje jen jeden z nich a ten druhý je záložní. Standardní zásuvky jsou rozmístěné po celé lodi, tedy i v kabinách – tedy pro naše koncovky běžných přístrojů, jako jsou holicí strojky, vysoušeče vlasů, dobíječky mobilních telefonů atp. použitelné bez redukce. Na lodi jsou nám k dispozici ubytovací části s kajutami, dále restaurace, společenská místnost-salónek s barem, dvě zvýšené paluby s barem určené k odpočinku, posezení, menší přední zvýšená paluba k opalování a zadní paluba k uložení výstroje.

Strava a nápoje na lodi “soft all inclusive“: snídaně, obědy a večeře formou bufetu, občerstvení během dne a nealkoholické nápoje (alkoholické nápoje na lodi k dispozici nejsou)

 

Cena: 22.000,- Kč/dospělý (plavba a ubytování na lodi, strava all inclusive soft, doprovodný program)

Dítě do 12 let: 18.500,- Kč

Doprava: Zpáteční letenka Praha – Marsa Alam – Praha 9.500,- Kč.

Rezervace a zálohy: výše zálohy 4.000,- Kč/plavba, 1.000,- Kč/letenka.

Cena zahrnuje

Ubytování: 2-lůžkové kajuty s vlastním WC, sprchou a osuškami na safari lodi

Trasa plavby: trasa směřuje do oblasti Fury Shoal,jižně situované od Marsa Alam,kde bude loď kotvit v laguně Sataya Reef

Strava a nápoje: Soft All inclusive – denně čerstvé připravované pokrmy, stravování formou bufetu v restauraci a nealkoholické nápojek dispozici na baru 24hod/denně

Transfery: z letiště Marsa Alam do přístavu a zpět

Asistence: průvodci na rychločlunech při kontaktech s delfíny i šnorchlování na korálech a služby stálé posádky a průvodců na lodi

Ponor s potapěčskou výstrojí: 1 x přístrojové potápění na zkoušku v doprovodu instruktora

Ostrov Siyal: návštěva neobydleného ostrova národního parku Wadi Gemal

Cena nezahrnuje:

cestovní pojištění, doporučujeme např. pojištovnu Uniqa u nichž se pojištění vztahuje i na lodní plavby, popřípadně si prostudovat smluvní podmínky vamy vybrané pojištovny, některé pojišťovny vylučují z běžného cestovního pojištění námořní plavby a pod.!!

vstupní vízum do Egypta ve výši 25 USD/osoba (i dítě) – platí se na místě po příletu na letišti. Připravte si tuto částku pokud možno přesně a to v USD. Vyhnete se tak zbytečným průtahům a zmatkům při přepočítávání odpovídající částky např. z EUR na USD, či Egyptskou Libru

spropitné posádce lodi na konci pobytu jako výraz poděkování a spokojenosti s poskytnutým servisem

Stornopodmínky :

Letenka :V případě zrušení letenky do 30 dnů před odletem odpovídá stornopoplatek výši nevratného depozitu na letenku 1000 Kč/osobu. V případě zrušení letenky méně než 30 dní před odletem odpovídá stornopoplatek 100% ceny letenky 

V případě změny jména cestujícího do 14 dnů před odletem není účtován žádný poplatek. V případě změny jména méně než 14 dní před odletem do 24 hodin před odletem je účtován poplatek 2800 Kč/osoba. Méně než 24 hodin před odletem již změna jména není možná.

Plavba :V případě zrušení plavby do 30 dnů před odletem odpovídá stornopoplatek výši nevratného depozitu pořádající egyptské společnosti Samara Cruise v Egyptě 3000 Kč/osobu.

Zrušení 29-21 dnů před odletem : 20% z ceny pobytu

Zrušení 20-14 dnů před odletem : 50% z ceny pobytu

Zrušení 13-7 dnů před odletem : 70% z ceny pobytu

Zrušení 6 a méně dnů před odletem : 100% z ceny pobytu

V případě změny jména cestujícího není účtován žádný poplatek

NEZAPOMEŇTE :

Pro cestu do Egypta potřebujete cestovní pas. To platí jak pro dospělé, tak i pro děti. POZOR!!!! - váš cestovní pas musí být platný nejméně 6 měsíců od data ukončení pobytu v Egyptě. Zkontrolujte si včas!

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode