Láska, Světlo, Naděje, Radost a Mír

Mír - Sri Chinmoy

SEMÍNKO MÍRU

   Nemůžete mít mír ve vnějším životě, dokud jste si nejprve nevytvořili mír ve svém vnitřním životě. Máte-li brzy ráno, než odejdete z domu, několik božských myšlenek, tyto myšlenky vstoupí do vašeho vnějšího života jako energizující, naplňují skutečnosti.

   Vše začíná ve vnitřním světě. Ve vnitřním světě zasejeme semínko. Zasejeme-li semínko míru a lásky, přirozeně z něj po vyklíčení vyroste strom míru a lásky. Mír, který vyneseme z vnitřního světa na povrch pomocí modlitby a meditace, je velmi silný, velmi mocný a trvalý. Když máme ve svém vnitřním životě takovýto mír, náš vnější život bude dozajista proměněn. Je to jen otázkou času.

POUŽIJ VYŠŠÍ ZBRAŇ

   Když se musíte bránit nebo chránit, zkuste použít vyšší zbraň. Pokud vám lidé něco řeknou a vy jim to oplatíte na stejné úrovni, nikdy to neskončí. Na druhou stranu, pokud svůj hněv spolknete, budou vás nadále využívat. Budete-li však zaplaveni vnitřním mírem, uvidí ve vás změnu, a tato změna je nejen zmate, ale také vyděsí a zastraší. Uvědomí si, že jejich zbraně nejsou k ničemu.

   Silná mysl může mít nepřátele, míruplné srdce však ne. Jestliže, milujete lidstvo, potom musíte získat  vypěstovat si vnitřní mír. Tento vnitřní mír změní tvář světa. Až bude celá vaše vnější existence zaplavena mírem, zjistíte, že hněv neexistuje – bude pro vás naprostým cizincem.

Hněv má nepřítele: mír.
Mír nemá žádného nepřítele.
Mír má zvláštního přítele: radost.
Hněv má jen jednoho přítele: zničení.

Z knihy Drahokamy štěstí - Sri Chinmoy

https://www.drahokamystesti.cz/ukazky/mir

Kontakt

Moji andělé

mojiandele@seznam.cz

MILENA

číslo účtu : 9478776001 / 5500

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode