Láska, Světlo, Naděje, Radost a Mír

Meditativní cvičení s barvami

Pokud chcete meditovat, pokuste se prosím zůstat 20 - 30 minut v klidu a duchovně se chránit. Během meditace jsme zpravidla velmi otevření, proto je duchovní ochrana skutečně nezbytná. Existuje mnoho možností takové ochrany, možná jste si nalezli svou vlastní techniku a pravidelně ji používáte. Pokud ne, mohu vám nabídnout jeden příklad takového duchovního ochranného mechanismu. Existuje mnoho technik, jak se chránit. Můžeme k tomu využít nějaké esence, kámen nebo meditativní cvičení. V principu je jedno, jak kolem sebe člověk vybuduje ochranu. Důležité je, že tak učiní. Člověk by vlastně v dnešních dobách nikdy neměl světem kráčet nechráněn. Nejdříve bych chtěl ujasnit slovo ochrana. Tímto výrazem nemíním to, že by člověk měl všechno a všechny od sebe odrážet. To by byla osudová chyba. Jak byste se chtěli dostat dál, kdybyste nedostávali k učení jisté situace a nemohli je prožívat? Ochrana tedy znamená podle mne skutečnost, že se člověk natolik chrání, že při setkání s okolím nebije kolem sebe, nýbrž že chápe poselství dané situace a také s ním může pracovat.

„Ochranný rituál, v němž můžete použít barvu"
(doba trvání 2 až 3 minuty)
Pohodlně se usaďte a zavřete oči.
Soustřeďte se pouze na svůj dech.
Hluboce se nadechujte a vydechujte.
Vnímejte a vizualizujte, jak ve středu vašeho těla
S pomocí vašeho dechu vzniká modrá bublina,
Docela malá.
A s každým dechem tato bublina roste.
Nechte bublinu s každým dechem růst dál a dál
Rozpínat se
Dokud tato modrá bublina nevyplní vaše tělo
A nyní se začne šířit i mimo vaše fyzické tělo.
Stojíte uprostřed této bubliny,
V té nádherné modré bublině,
Jste tou modří naprosto obklopeni.
V tomto stavu poproste modrou bublinu i jiné bytosti
(anděly, Mistra, Boha koho chcete) s láskou
o ochranu pro dnešní den,
pro následující meditaci nebo cvičení,
ochranu před útoky
proste o ochranu
chviličku se zastavte a otevřete oči
s výdechem, který vnímáte jako příjemný.

Tuto ochranu můžete vytvářet každý den. Mělo by se to vlastně stát činností, která pro vás bude stejně samozřejmá, jako je ranní čištění zubů. Pokud byste snad chtěli chránit více osob, vezměte je v duchu prostě do své modré bubliny s sebou. Pokud vedete meditační skupinu, můžete toto cvičení provést a vzít s sebou do ochranné bubliny všechny účastníky. Chtěl bych vás však upozornit, že by se každý účastník měl cíleně chránit i sám. Jak již bylo řečeno, toto je jedna verze budování ochrany, fantazii se však ani zde meze nekladou. Jen odvahu, vybudujte si svůj vlastní, speciální ochranný mechanismus!

Meditativní krátké cvičení

Zde se jedná vždy o cvičení, které můžete praktikovat sami nebo ve skupině. Přečtěte si při tom, prosím, nejdříve příslušný text a potom, pokud se vám bude chtít, proveďte cvičení.

Tipy ke každodenním cvičením

U každé barvy najdete nějaké tipy, jak s jejich pomocí můžete jen tak mimochodem v každodenním životě provádět nějaká cvičení. Mohli byste je provádět v nevyužitém čase, například při čekání u zubaře, cestou do práce nebo při automaticky vykonávaných mechanických pracích, jako třeba při žehlení. Jistě vás napadne mnohem více situací, kdy můžete čas „vyplnit barvou", a tím hravou formou učinit něco pro své tělo, ducha a duši. A nyní již hodně radosti z těchto meditativních technik s barvami!

meditace prožití červené      ZDE

meditace prožití růžové        ZDE

meditace prožití oranžové    ZDE

meditace prožití žluté           ZDE

meditace prožití zelené          ZDE

meditace prožití olivové       ZDE

meditace prožití tyrkysové   ZDE

meditace prožití modré        ZDE

meditace prožití fialové       ZDE

meditace prožití bílé           ZDE

meditace prožití magenty    ZDE

Kontakt

Moji andělé

mojiandele@seznam.cz

MILENA

číslo účtu : 9478776001 / 5500

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode