Láska, Světlo, Naděje, Radost a Mír

Olivově zelená barva

Meditace prožití olivové  ZDE

Olivově zelená barva se skládá ze zelené a žluté, přičemž žlutá je základní barvou na rozdíl od zelené, zde se účastní na směsi zelených tónů opět žlutá a modrá. U olivové zeleně máme tedy vlastně co do činění se čtyřmi barvami. Žlutou, zelenou, modrou a olivovou. Žlutá, zelená a modrá jsou zde sice skryté, to znamená, nikoli viditelné na první pohled, přesto jsou však vlastnosti těchto tří barev v olivové stejně silně zastoupeny. Můžete se tedy znovu začíst do zelené, žluté a modré, abyste vypátrali vlastnosti, které jsme na tomto místě neuvedli. Olivová sama představuje čirost spolu s moudrostí. Ženské vedoucí vlastnosti jsou zde obsaženy v kombinaci s energií srdce. Podílem olivové barvy jsou mír a naděje. Když totiž Noe přežil potopu zdráv, přilétla k němu holubice s olivovou větvičkou v zobáku. Holubice míru. Lidé, kteří se cítí velmi přitahováni k olivově zelené, mají výrazné schopnosti, transformovat pravdu s duchovními obsahy směrem dolů. Což znamená, že duchovní záležitosti na hmotné úrovni srozumitelně představují s nepopiratelnou láskou k pravdě v sobě samém. Lidé se vždy snaží vytvořit lepší svět. Často mají jasný cíl a hluboké pochopení pro přírodu a vzory, které v ní spočívají, a chtějí vnést do přírody a přírodních zákonů harmonii. Olivová zeleň silně přispívá k přirozenosti. Zvládat záležitosti přirozeněji a s energií srdce, často pro blaho společnosti. Může být dobře využívána při fobiích a skrytých obavách, může působit na zklidnění při průjmech, křečích a poruchách funkce ledvin. Podívejme se na olivovník - je symbolem vytrvalosti a bohatství. Jak je vám jistě známo, nemůže být plod tohoto stromu, oliva, požíván ihned po sklizni. Projde několika procesy, než ho lze jíst. Není tomu tak v širším smyslu i u člověka milujícího olivovou? Při práci na této knize, speciálně při tomto olivovém tématu, jsem se vyptával lidí ve svém okolí, co všechno je jim na olivové zeleni nápadné. Odpovědi vám nabízím alespoň ve zkrácené formě, zdály se mi totiž velmi zajímavé. Příroda, zahřívající myšlenky, Itálie, jízda na koni, lovci, mazleni v zimě před krbem, teplo v oblasti břicha, vyrovnanost v srdci. Tolik několik asociací. Všechny mají něco společného s olivovou barvou. Blíže definovat je na tomto místě nebudu, ale jistě není od věci se nad nimi zamyslet.

Shrnutí pro olivovou barvu

Hesla: Směs žluté a zelené (směs žluté a modré), ženské vedoucí vlastnosti ze srdce, transformace duchovna na fyzickou úroveň, harmonie s přírodou, mírové aspekty.

Čakra: Čakra solárního plexu a srdeční čakra

Myšlenky: Noemova holubice míru s olivovou větvičkou v zobáku jako znamení světového míru, velmi často používaný symbol. Schopnost vést ze srdce je nebeský dar.

Z knihy Techniky léčení barvami Jiirgen Pfaff

Kontakt

Moji andělé

mojiandele@seznam.cz

MILENA

číslo účtu : 9478776001 / 5500

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode